Bezpieczne pożyczanie - pozyczka-przezinternet.pl

Przejdź do treści

Menu główne:

Pożyczki bez BIK mogą prowadzić do utraty mieszkania


Nie zawsze możemy pozwolić sobie na zakup czegoś z własnej kieszeni. Często nas na coś nie stać, nie mamy wystarczającej gotówki, nie możemy zrealizować tego, co jest naszym zamierzeniem, marzeniem i życiowym celem. Nie zawsze wszystko musi być na straconej pozycji. Istniejące na rynku placówki bankowe, jak również i placówki pozabankowe, oferują swoim klientom tak zwane pożyczki bez BIK, a więc kredyt, w którym nie sprawdza się historii kredytowej przyszłego kredytobiorcy.
Pożyczki bez BIK charakteryzują się przede wszystkim niewielkimi kwotami, pożyczanymi na dość krótki okres czasu. Pobierane są one zazwyczaj ,,na dowód osobisty”, dostępne są przez telefon, przez Internet, za pomocą SMSa. W porównaniu z tradycyjnymi pożyczkami, te mają zdecydowanie wyższe oprocentowanie, prowizję, jak również i opłaty. Czasami banki oferują tego rodzaju pożyczki dla swoich klientów, aczkolwiek zazwyczaj dostępne są one poprzez parabanki, a więc placówki pozabankowe.

Czym zaś jest czyszczenie BIK? Czy będąc w Biurze Informacji Kredytowej, jako osoba, która miała problemy ze spłacaniem, można historię kredytową tak po prostu wyczyścić? Czy istnieje możliwość, by stać się dla banku ponownie kredytobiorcą wiarygodnym i rzetelnym? Można i jest na to sposób! Na rynku pojawia się wiele firm i kancelarii, które walczą w ochronie osób zadłużonych. Osoby posiadające wiedzę i doświadczenie w zakresie prawa i finansów, starają się pomóc swoim klientom w uwolnieniu się z typowej pętli kredytowej, w jakiej się znaleźli i jaka nie daje im dalszej możliwości współpracy z bankami. Poprzez określone działania, można usuwać negatywne wpisy z BIK-u, czyszcząc historię kredytową określonego kredytobiorcy.
Negatywne wpisy w BIK-u, są najczęstszą przyczyną odmowy udzielenia kredytu. Bank chcąc bowiem udzielić pożyczki osobie, która zasługuje na zaufanie, sprawdza, jak wyglądała jej wcześniejsza historia kredytowa, a więc czy odpowiednio spłacała poprzednie kredyty, czy nie było problemów z terminami spłat, czy nie pojawiły się inne kwestie, które doprowadziły do pojawienia się konfliktu w relacjach kredytobiorca- bank. Jeśli więc pracownik banku widzi, że w historii kredytowej są niejasności, rezygnuje z udzielenia takiej osobie kolejnego kredytu.

Jak to działa? Zatrudniając firmę, która świadczy usługi czyszczenia BIK, ta sprawdza, jaki jest stan prawny takiego wpisu, po czym składa wniosek o jego usunięcie. Realizując określone działania, zmierza do takiego stanu, by klient przestał być osobą nierzetelną i niewiarygodną, ale stał się czystą kartą dla banku, mogącą na nowo starać się o określony rodzaj kredytu.
Przy okazji warto wspomnieć o niepodpisywaniu umów o pożyczki bez BIK z instytucjami finansowymi nie będącymi bankami pod zastaw własnych nieruchomości typu mieszkanie własnościowe czy dom. Na stronach z ogłoszeniami tego typu ofert i ogłoszeń jest mnóstwo - musisz na to uważać.
Historia pewnej mieszkanki Szczecina jest tutaj przestrogą dla innych.
Po stracie pracy pewnej pani zabrakło już pieniędzy na rachunkli i chcąc związać koniec z końcem zwróciła się o pożyczkę do parabanku. Przedstawiciele kazali jej zawrzeć umowę w której było sformułowanie że jeżeli przestanie spłacać raty pożyczki lub bedą opóźnienia mieszkanie własnościowe przejdzie na osobę związaną z parabankiem.
U notariusza podpisano umowę przenoszącą na czas spłaty pożyczki prawo własności do mieszkania na obcą osobę. Kiedy naszej bohaterce nie udało się w terminie spłacić kolejnej raty pożyczki właściciel - parabank wymeldował tę panią z jej mieszkania i zabrał klucze. Ta historia miała finał w sądzie którego wyrok był przychylny dla naszej bohaterki ale lepiej do takiej sytuacji po prostu nie dopuszczać.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego